fbpx
Michał Trantau

Nowatorski pomysł! Zobacz, jak zrobić wideo, o którym będą mówić wszyscy uczestnicy Twojego eventu [CASE STUDY] [MICHAŁ TRANTAU]

Ok, chciałbyś zorganizować fajny event. Nie ma żadnego problemu! Tylko co dalej? Bo nie wierzę, że satysfakcjonuje cię jednorazowe wydarzenie, które nie będzie miało żadnego wpływu na relacje z twoimi potencjalnymi klientami. Mam pomysł, żeby twoja impreza zyskała jeszcze większy rozgłos i została na dłużej w pamięci uczestników!

Oczywiście, że możesz zatrudnić ekipę z dobrym sprzętem i dronem, który pięknie ogarnie twoje wydarzenie nawet z dużej wysokości. Takie ujęcia robią wrażenie, dynamizują przekaz i dodają aury nowoczesności. Ale my chcemy przecież podnosić poprzeczkę bez przerwy wyżej!

Dlatego wymyśliłem wideo, na którym efektowne ujęcia i montaż są tylko pretekstem do tego, aby oddać głos ludziom. Bo właśnie ich opinie i wrażenia tworzą najbardziej autentyczny przekaz twojego eventu.

Pomysł wydaje się banalny. Ustawiasz kanapę, fotel lub krzesło przed obiektywem, na których sadzasz swoich rozmówców. Zadbaj o ciekawe tło i fajne doświetlenie planu. Ważna uwaga: czasem lepiej oświetlić mówiącego za jego plecami. Unikniemy przepalonych ujęć, a jeśli dysponujemy oryginalną, dekoracyjną lampą, efekt będzie jeszcze lepszy!

Zapytaj uczestników, jak się czują na Twojej imprezie. Fajnie zadać też jedno i to samo pytanie wszystkim rozmówcom. Przy montażu łączymy odpowiedzi w jedno i dostajemy super efekt. Warto też zachować nagranie całej rozmowy. Nieoficjalne materiały są soczyste i naturalne. Autentyzm wzmacniamy spontanicznością, luzem i dobrym humorem.

Pamiętaj żeby montaż był dość dynamiczny. Lepiej zmiksować kilka ciekawych wypowiedzi, żeby wyszedł z tego wielobarwny koktajl. Jego smak powinien być zaskakujący ale raczej nie mdły.

Wszystko dopraw ciekawym i treściwym lektoratem oraz przebitkami w postaci ujęć z imprezy. Pamiętaj o technice timelapse, gimbalu i dronie.

Koniecznie obejrzyj moje materiały, żeby przekonać się jakie to proste i wciągające! Stworzyłem przykładowe klipy dla Polskiego Kongresu Serowarskiego, Polskiego Kongresu Napojowego, Forum Lodowego oraz Polskiego Kongresu Browarniczego.